سلامت نیوز: « حجت نظری» عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: بیش از 350 نوع گونه گیاهی خودرو و بومی در پارک پردیسان شناسایی شده است که بتازگی برخی از عوامل فضای سبز، اقدام به تخریب بخش‌هایی از این پوشش گیاهی «ارزشمند» کرده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا ،وی روز یکشنبه در یکصد و سی و نهمین جلسه شورای شهر تهران افزود: بوستان طبیعت پردیسان منطقه ای بکر و دارای پوشش گیاهی منحصر به‌فرد در منطقه 2 پایتخت است و ضرورت دارد سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران حساسیت بیشتری در مورد حفاظت از گونه‌های گیاهی این پارک داشته باشد.

وی افزود: ساماندهی، بهسازی و بهره‌برداری از بوستان پردیسان در ماه‌های آغازین فعالیت مدیریت شهری دوره پنجم، در تفاهم نامه‌ای به شهرداری تهران واگذار شد اما گویا شهرداری اقدام چندانی در این پارک انجام نداده و آنچه هم انجام شده خود محل اشکال است.

نظری گفت: وضعیت سرویس‌های بهداشتی و امکانات اولیه در این پارک مناسب نیست و گویا پیمانکار فضای سبز پارک نیز توجهی به پوشش گیاهی و ارزش گیاهان بومی این پارک ندارد.

وی ادامه داد: شهرداری باید نسبت به تعمیر و افزایش سرویس‌های بهداشتی این پارک، افزایش روشنایی در برخی از نقاط آن، اصلاح و ترمیم کفپوش معبر اصلی پارک و نیز فراهم کردن شرایط برای حضور خانواده‌ها در این پارک اقدام کند.

**پایتخت برای رمضان آماده نشد
این عضو شورای شهر تهران همچنین گفت: سازمان زیباسازی و سازمان پارک‌ ها و فضای سبز شهرداری نسبت به آماده سازی پایتخت برای ماه مبارک رمضان غفلت کردند و بی توجه بودند.

نظری اظهارامیدواری کرد که شهرداری حداقل در روزهای نخست ماه کرامت، در مورد تغییر فضاهای شهری مناسب با این ماه، جبران کند.
وی گفت: شهرداری در روزهای آتی نسبت به استفاده از طرح‌های بصری در فضاهای شهری و تامین امکانات برای این ایام اقدام کند.

نظری ادامه داد: در تمامی کشورهای اسلامی از چند روز پیش از آغاز ماه مبارک رمضان شهرها رنگ و بوی جشن و نشاط به خود می‌گیرند و شهر از المان‌های مربوط به ماه کرامت پر می شود که تهران از این منظر، گویی هیچ تغییری نداشته است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: از سازمان زیباسازی می‌خواهم نسبت به تمامی مناسبت‌های مذهبی و ملی، با حساسیت جدی ورود و چهره شهر را با المان‌های مرتبط آراسته کند.

وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان شاهد زیست شبانه در شهر هستیم و همین امر، شور و نشاط زیادی را وارد بسیاری از مناطق تهران می‌کند.
این عضو شورا اظهار امیدواری کرد که پس از پایان ماه رمضان نیز با همراهی استاندار و نیروی انتظامی، طرح زیست شبانه در برخی مناطق تهران ادامه یابد.